Symulator dochodzeniowo-śledczy

Symulator TROP02 służy do wsparcia szkolenia grup dochodzeniowych zarówno w warunkach pokojowych w kraju, jak i na misjach pokojowych i stabilizacyjnych za granicą. Zastosowanie symulatora TROP02, wspierającego i rozszerzającego proces szkolenia pozwala na wirtualne odwzorowanie sytuacji niemożliwych do przeprowadzenia w rzeczywistości lub trudnych do symulowania z powodów finansowych oraz organizacyjnych np. zabezpieczenie miejsca zdarzenia w warunkach zagrożenia na polu walki, oględziny miejsca wybuchu improwizowanego ładunku wybuchowego na misji stabilizacyjnej itp.
Ogromnym atutem symulatora TROP02 jest możliwość wielokrotnego ćwiczenia tych samych czynności w krótkim czasie w celu dopracowania procedur i lepszego zgrania grupy dochodzeniowej.

W skład dostarczonego stanowiska szkoleniowego symulatora dochodzeniowo-śledczego TROP02 wchodzi

  • stanowisko administratora systemu służące do edycji scenariuszy ćwiczeń (zadania, teren, jednostki, obiekty itd.), jednocześnie spełniające zadanie jako stanowisko pracy kierownika ćwiczenia,
  • trzy stanowiska szkoleniowa dla kursantów, umożliwiające prowadzenie ćwiczeń sytuacyjnych niemożliwych lub trudnych do wykonania w rzeczywistości.